İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri (2023)

Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

İngilizce öğrenme ve kendini geliştirme konusunda hevesli misin? İngilizce nasıl öğrenebilirim, diyorsan İngilizce eğitim veren ücretsiz online eğitim siteleri rehberimizde.

By Leyla Ozluoglu

284K

Daha sonraya kaydet

Yurtdışı eğitim almayı düşünüyorsanız, ilk olarak yabancı dil bilginizi belgelemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın! Bugün, dünya çapında uluslararası eğitim imkanı sunan çoğu okula girmek için ilk yapmanız gereken yabancı dil bilginizi belgelemek dolayısıyla da İngilizce öğrenme ve geliştirme becerilerinizi artırmak olacaktır. Peki, ücretsiz online eğitim veren İngilizce öğrenme siteleri size ne katacak! Aslında günümüz internet ve teknoloji dünyasında, küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizce dilini bilmek beraberinde size eğitim ve iş kapılarını da açıyor. Zira İngilizce yaygın olarak konuşulmasının ve bilinmesinin yanı sıra medya, bilim, havacılık, diplomasi, bilgisayar ve turizm gibi sektörlerde öğrencilere sayısız iş imkanları sunar.

İngilizce öğrenme bu nedenle öğrenciler ve yeni mezunlar için önemliyken popüler kültürü daha iyi anlamanıza, uluslararası konferanslara ve etkinliklere rahatlıkla katılabilmenize, daha donanımlı bir özgeçmişe ve sınırsız seyahat imkanlarına ulaşmanıza olanak tanır. İngilizcenin sağladığı sayısız fırsatlara göz atmışken, bu dilde pratiklik kazanmanın ve kolay İngilizce öğrenme yolunun, internetiniz olduğu sürece ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz online İngilizce eğitim sitelerinden geçtiğini unutmayın! İngilizce nasıl öğrenebilirim diyorsanız, yazımızda İngilizce öğrenme konusunda size faydasının olacağını düşündüğümüz ücretsiz online İngilizce eğitim siteleri ve ayrıntılarını araştırdık.

Öncelikle neden İngilizce öğrenme konusunda ısrarcı olmalıyız?

 • İngilizce, uluslararası iletişim dilidir - 53 ülkenin resmi dili olan İngilizce, aynı zamanda dünya genelinde 400 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. NedenİngilizceÖğrenmeliyiz?
 • Daha iyi bir iş bulmanıza yardımcı olur. Yabancı Dil Bilginizle Çalışabileceğiniz İşler hangileri, rehberimizde.
 • İngilizce ile dünyanın her yerinde eğitim alabilirsiniz
 • Medya endüstrisinin dilidir.
 • Diğer dilleri anlamanıza yardımcı olur. İkinci Bir Yabancı DilÖğrenmek İçin 8 Sebep yazımıza hemen göz atın.
 • İnternetin dilidir.

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettikleriniziuzmanlarımıza ücretsiz sorarakyurtdışı eğitim danışmanlığıalabilirsiniz.

(Video) ÜCRETSİZ İNGİLİZCE Öğrenebileceğiniz Uygulama ve Web Siteleri

İngilizce nasıl öğrenebilirim?

Bir öğrenci ya da çalışan olarak İngilizce nasıl öğrenilir, kolay İngilizce öğrenme yolları var mıdır gibi çok sayıda sorunun aklınızdan geçmesi muhtemeldir. Peki, İngilizce öğrenme konusunda sizi motive edecek hızlı ve kolay İngilizce öğrenme metotları var mı? İngilizceÖğrenirken Sizi Motive Edecek 10 İpucu rehberimize hemen göz atabilir ya da aşağıdaki adımları da takip edebilirsiniz.

 • Elinize geçen her şeyi okumaya ve anlamaya çalışın
 • Elinizin altında bir sözlük bulundurun - bu akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir sözlük uygulaması da olabilir
 • Yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri not edin ve günlük olarak tekrar edin
 • Podcast ya da YouTube üzerinden İngilizce öğrenme kanallarına abone olun
 • İngilizce konuşma siteleri üzerinden online ana dili İngilizce olan arkadaşlar bulun
 • İngilizce müzik dinleyin, İngilizce videolar seyredin
 • Online İngilizce kursu alın
 • Ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri ile İngilizcenizi geliştirin

1. BBC Learning English

İngilizce öğrenme siteleri içerisinde en köklü ve yüksek standartta eğitim veren BBC Learning English, İngilizce öğretmeye BBC Radyo’da başlayıp günümüzde hazırladığı web sitesi ile bu konuda en iyilerden biri haline gelmiştir. İngiliz devlet yayın kuruluşu olan BBC; günlük haberler, diziler, videolar ve podcastlar ile beslediği siteyi, orta ve ileri seviye İngilizce öğrenme ve geliştirme ile ilgileniyorsanız sizin için tasarlamıştır.

Genel olarak sitenin odak konuları haber hikayeleri, en son İngilizce kelime ve ifadeler, inanılmaz ayrıntılara yer verilen İngilizce telaffuz içeriklerine sahip İngilizce videolar ve içeriklerdir. Çoğunlukla TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlananların sıklıkla kullandıkları ve faydalandıkları BBC Learning English, evde İngilizce öğrenmek için en etkin yoldur.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: BBC Learning English

2. British Council

British Council, IELTS sınavı için hazırlanan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği İngilizce öğrenme siteleri arasında yer alır. Aralarında çocukların, gençlerin ve yetişkinlerinde olduğu farklı yaş grupları için üç ayrı bölümde eğitim veren sitede, her bölüm interaktif dersler, videolar, oyunlar herhangi bir beceriyi öğrenmeye yönelik podcastlardan büyük bir çeşitlilik sunmaktadır.

İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri (2)

Hangi seviyede olursanız olun ya da hangi konu ilginizi çekiyorsa British Council’de size uygun bir eğitim bulabilirsiniz. Ayrıca İngilizce videolar ve podcastları izledikten ve dinledikten sonra tam olarak her şeyi anladığınıza emin olmak için egzersiz yapma, diğer öğrencilerle birlikte yarışma panolarında öğrendikleriniz hakkında konuşabilme, derslere mobil uygulama sürümleri üzerinden eş zamanlı olarak katılabilme imkanı bulursunuz.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: British Council

3. Vocabulary

Tamamen İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmeye yönelik kullanabileceğiniz en güzel ve çok amaçlı İngilizce öğrenme siteleri arasında yer alan Vocabulary, Michael Freedman ve Marc Tinkler tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. İngilizce öğrenirken kelime bilgisinin ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Bu açıdan site, hem öğretici hem de eğlenceli yanı ile sizi sıkmadan ve her gün düzenli olarak girdiğinizde kelimeleri görsel hafızanıza işleyen bir yapıya sahiptir.

Kısa testlerle önce kelimenin ne anlama geldiğini bilip bilmediğinizi ölçerek, hatalı cevapladığınız kelimeleri de kaydederek daha sonra çalışmanız için tekrar bakmanıza olanak sağlayan, aynı zamanda kelimelerin sesli olarak telafuzlarını da içeren Vocabulary, kesinlikle İngilizce öğrenme siteleri içerisinde size en faydalı olacaklar arasındadır.

Fiyat: Ücretsiz (aylık ve yıllık ücretli planlara sahip)

Web sitesi: Vocabulary

(Video) İngilizce Öğrenme | İngilizce İçin En İyi Ücretsiz 6 Website

4. Duolingo

Yeni kelimeler ve dilbilgisi etkileşimli oyunlar aracılığıyla öğrenmenize yardımcı olacak Duolingo, web sitesinin yanı sıra mobil uygulaması ile de dünyanın en çok tercih edilen yabancı dil öğrenme sitelerinden biridir. Duolingo’da her ders gıda, aile ve daha birçok konuda kategorilere ayrılırken web sitesinde, yer alan alıştırmalarla yararlı ipuçlarının ve daha fazla yeni ders ipuçlarının kilidini açma imkanı bulursunuz.

Her yeni ders için doğru cevaplar sonucunda kilitleri açmanız ve bir üst seviyeye yükselmeniz gerekir. Eğer İngilizce öğrenme konusunda zorlanıyor ve tembellikten şikayet ediyorsanız, tek lokmalık derslerle pratiklik kazanacağınız Duolingo ile öğrenmek oldukça eğlenceli olacaktır. Bugün sitede aktif olarak tüm dünyadan 8 milyon kişi İngilizce öğreniyor.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Duolingo

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı?Hemen bu linkten kayıt olun.

5. EnglishGrammer

Online İngilizce eğitim siteleri içerisinde en iyilerden biri olan EnglishGrammar, özellikle İngilizce öğrenirken en çok zorlandığımız konuların başında gelen dilbilgisi üzerine odaklanan sitelerden biridir. İngilizce nasıl öğrenebilirim diyorsanız temel konular ile başlayıp daha karmaşık konuları ele alan EnglishGrammer, size yardımcı olacaktır. Ücretsiz bilgisayarınıza indirebileceğiniz dersler, yazma becerilerinizi geliştireceğiniz anlatımlar, dilbilgisi kuralları, videolar ve her konuyu daha iyi kavrayabileceğiniz sayısız egzersiz ve quiz ile İngilizce öğrenme oldukça kolay olacaktır. Unutmayın, bir dili öğrenmenin temeli, dilbilgisini iyi anlamak ve bilmekten geçer.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: EnglishGrammar

6. EnglishClub

İngilizce öğrenme konusunda kararlı olanlar için ücretsiz olarak tasarlanan EnglishClub, sayısız eğitim seçeneğine sahiptir. Web sitesinde her seviyede testleri ve kısa quizleri çözebilir, kelime ve dil bilgisi çalışmaları yapabilir, diğer öğrencilerle ve öğretmenlerle İngilizce pratiklere katılabilir, oyunlar oynayarak öğrenmenizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kolayca online olarak gezinebileceğiniz site; İngilizce gramer, kelime ve telafuz gibi ana bölümlere ayrılmıştır. Josef Essberger tarafından kurulan EnglishClub, aynı zamanda öğrencilere güncel gelişmeleri takip edip tartışmalara katılabilecekleri interaktif forumlara sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: EnglishClub

7. Livemocha

İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlerin en çok karşılaştıkları sorunlardan olan İngilizce konuşma ve okuma becerilerinizi geliştirmek için Livemocha harika bir uygulamadır. İngilizce ile birlikte birçok dilde akıcılık kazanmanıza yardımcı olacak site, dünyanın en büyük online dil öğrenme platformlarından biridir. 2007 yılından beri yayında olan Livemocha, günümüzde 195 ülkeden 14 milyondan fazla kayıtlı üyeye sahiptir. Dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp eğlenceli bir ortamda hem sosyal ağınızı güçlendirip hem de dil becerinizi geliştirebileceğiniz İngilizce öğrenme sitesi tamamen ücretsizdir.

Fiyat: Ücretsiz

(Video) İNTERNET ALEMİNİN EN İYİ 8 ÜCRETSİZ ONLİNE EĞİTİM PLATFORMU | ÜCRETSİZ EĞİTİM SİTELERİ 🥇💯

Web sitesi: Livemocha

İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri (4)

8. Exam English

Exam English, yurtdışı eğitim almak ya da çalışmak için İngilizce dil sınavlarından birine girmek isteyenler için oluşturulmuş bir web sitesidir. Eğer siz de IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge English gibi dil sınavlarına hazırlanıyorsanız harika bir sitedir. Ücretsiz seviye testi, gramer ve kelime quizleri, akademik sözcük listesi, testler hakkında bilgiler, her test bölümüyle ilgili çalışmalar bulacağınız Exam English, deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanan sınav sorularına sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Exam English

9. TalkEnglish

İngilizce öğreniyorum, ama konuşamıyorum diyenlerden misiniz? O halde TalkEnglish tam size göre bir site. İngilizce konuşmayı öğretmek için hazırlanmış olan site, İngilizce konuşma ve dinleme derslerine sahiptir. Dersler temel konulardan daha ileri seviyelere kadar konuşma becerileri kazandıracağı gibi sitede gramer, iş ingilizcesi, deyimler ve ifadeler, temel mülakat soruları ve cevapları üzerine çok çeşitli konularda eğitimler bulabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: TalkEnglish

10. Humans of New York

İnternet üzerinden İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Humans of Newyork, New York’ta yaşayan insanların gerçek hayat hikayelerini, seyahat anılarını okuyabileceğiniz bir web sitesidir. Okuma yaparken yeni kültürler, şehirler ve insanlar hakkında da bilgi sahibi olacağınız Humans of New York sayesinde kelime dağarcığınızı geliştirebilir, okuduğunuzu anlama kapasitenizi test edebilir ve kendiniz için ilham verici hikayeler bulabilirsiniz. 2010 yılında Brandon Stanton tarafından blog olarak açılan ücretsiz İngilizce öğrenme sitesi, bugün sosyal medyada 20 milyonun üzerinde takipçiye sahiptir.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Humans of New York

11. engVid

İngilizce öğrenme siteleri arıyorsanız, engVid ücretsiz İngilizce videolar ile etkili bir öğrenme ortamıdır. Öğretmenler tarafından hazırlanan videolar; dilbilgisi, kelime bilgisi, telafuz, IELTS ve TOEFL testlerine hazırlık gibi çok çeşitli konuları kapsar. 1300’den fazla videoya ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz sitede, ayrıca her ders sonunda konuyu anlayıp anlamadığınızı ölçebileceğiniz kısa bir testte bulabilirsiniz. engVid, size şaşırtıcı konularda dersler alma ve İngilizceyi profesyonel bir ortamda öğrenme ve pratik imkanı sunar.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: engVid

(Video) 1 AYDA İNGİLİZCE ÖĞRENME GARANTİLİ | ÖĞRENMEYEN KALMAYACAK !

İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri (5)

12. LyricsTraining

İngilizce öğrenme, pratiklik kazanma ve bunları yaparken eğlenmek ister misiniz? LyricsTraining, tam da bunları kapsayan harika bir ücretsiz site olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak yabancı dil öğrenirken en çok tavsiye edilen tekniklerden biri, müzik dinleyerek öğrenmektir.

LyricsTraining, en sevdiğiniz şarkıların sözleri ve müzik videoları sayesinde kolay İngilizce öğrenme imkanı sunar. Böylelikle yeni kelimeler, deyimler, dilbilgisi kavramlarını öğrenme imkanı bulur, aynı zamanda sevdiğiniz şarkıların sözlerini de ezberlemiş olursunuz. Ayrıca müzik videoları, her seviye için ayrı olarak düzenlenmiştir.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: lyricstraining

İngilizce öğrenme hakkında yeterince bilgiye sahip olduğumuza göre sizin için paylaştığımız faydalı ve etkileyici linklere göz atın: Yurtdışında Online Ücretsiz Eğitim Veren Siteler,En iyi 7 ücretsiz online eğitim sitesi,İngilizcenizi Geliştirmek İçin 13 Farklı Yöntemyazılarımıza göz atabilirsiniz.

FAQs

BBC Learning English ücretsiz mi? ›

Eğer siz de dilediğiniz her yerden ücretsiz olarak İngilizce öğrenmek istiyorsanız, BBC Learning English uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Livemocha ücretsiz mi? ›

Livemocha - İngilizce, Arapça ve diğer dilleri ücretsiz olarak öğrenin.

Internet üzerinden İngilizce nasıl öğrenilir? ›

İnternetten İngilizce Öğrenmek ve Pratik Yapmak için 6 Harika...
 1. Yabancı dilde iletişim kurmak ve ana dilini konuşanlardan ders almak için siteler.
 2. Facebook.
 3. GCFLearnFree.org.
 4. TED.com.
 5. Grammar.net.
 6. Activities for ESL/EFL Students.
23 Aug 2017

Online İngilizce kursu faydalı mı? ›

Online İngilizce Kursu almanın en büyük faydaları arasında şunları sayabiliriz: Evinizde ya da dilediğiniz her yerde derslere katılabilirsiniz. Örgün eğitimleri nazaran daha az ücret ödersiniz. Örgün eğitimdeki kaynak sorununu yaşamazsınız.

Open English ücreti ne kadar? ›

yıllık 1500 tl gibi bir ücret ödeyip eğitimlerinize başlıyorsunuz. ben eğlenceli buldum bu işi. cep telefonunuzda da kullanılabildiğinden her boş anınızı değerlendirebilmeniz bir avantaj. 7/24 her 30 dakikada bir canlı (ses bağlantısı) dersler mevcut. istediğiniz kadar katılabiliyorsunuz.

Open English parali mi? ›

Open English'in Ücretsiz Denemesi var ? Evet! Open English'te, sana platformumuzdaki tüm araçları deneme fırsatını sağlayarak kursumuza sınırsız erişim veriyoruz. Eğitim yaklaşımımızı 3 gün boyunca – ÜCRETSİZ – olarak deneyimlemek için tek yapman gereken sayfanın sonundaki formu doldurmak.

LingQ ücretsiz mi? ›

Yapay zeka öğrenme algoritmamız sizin için en doğru olan içeriği bulmanıza yardımcı olur. Siz öğrenirken LingQ da öğrenir ve katetmeniz gereken yolda size rehberlik eder. Ücretsiz olarak başlayın!

Busuu nasıl ücretsiz kullanılır? ›

Busuu'nun büyük bir bölümü tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Busuu'daki dil kurslarına erişebilmek için ücretsiz bir hesap açmanız gerekmektedir. Premium üyelik satın alma seçeneğiniz daima bulunmaktadır.

Italki ücretsiz mi? ›

italki Ücretli Mi? Uygulamanın birebir ders hizmetleri ücretli.

Konuşarak Öğren nasıl? ›

Konuşarak Öğren ile Nasıl İngilizce Öğrenebilirsiniz? Konuşarak Öğren, ABD ofisinde, ana dili İngilizce olan eğitmenleri ile, Skype üzerinden, seviyenize uygun şekilde hazırlanmış, günlük 10/20/30 dakikalık derslerle eğitim almanızı sağlar. Derslerinize başlamadan önce eğitmenlerimiz İngilizce seviyenizi ölçerler.

Uzaktan eğitim ile ingilizce öğrenilir mi? ›

Uzaktan eğitimde kişiler istediği mekanda istediği saatte katılım gösterdiklerinden en verimli katılım gösterecekleri anda İngilizce öğrenirler. Kendi konforlarında eğitim aldıklarından derse daha iyi konsantre olurlar. Yüz yüze eğitimde kayıt yaptırmak istenen kurs ile zaman ayarlaması gerekmektedir.

Online dil öğrenilir mi? ›

Son yıllarda hızla büyüyen ve online dil eğitimi veren okullar sayesinde bunun mümkün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Online dil eğitimi, görüntülü iletişim araçları vasıtasıyla dil okullarınca hazırlanan ders programlarının, profesyonel dil eğitmenleri tarafından online ve interaktif olarak sunulmasıdır.

30 yaşından sonra dil öğrenilir mi? ›

Dr. Balçıkanlı, "Dil her yaşta dil öğrenilebilir. 40 yaşından sonra da, 65'ten sonra da. Ama o yaşlarda 15-20 yaşındaki biri kadar kolay öğrenemeyebilirsiniz ya da telaffuzunuz o kadar iyi olmayabilir.

C1 İngilizce için kaç kelime? ›

Avrupa Konseyi tarafından kabul edilen belgeye göre C1 seviyesindeki bir insanın neredeyse 6000 kelime, C2 seviyesindeki bir insanın ise neredeyse 8000 kelime bilmesi bekleniyor.

İngilizce A1 seviyesi ne demek? ›

A1 – Beginner: Başlangıç seviyesi İngilizceye sahip öğrencilerimizin yer alacağı kısımdır. Bu seviyenin tamamlanması sonucu basit seviyede sohbetlere katılabilir, az sayıda kelime hazinesine sahip olabilir ve gündelik ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ücretsiz İngilizce nasıl öğrenilir? ›

İngilizce nasıl öğrenebilirim, diyorsan İngilizce eğitim veren ücretsiz online eğitim siteleri rehberimizde.
...
 1. BBC Learning English. ...
 2. British Council. ...
 3. 3. Vocabulary. ...
 4. Duolingo. ...
 5. EnglishGrammer. ...
 6. EnglishClub. ...
 7. 7. Livemocha. ...
 8. 8. Exam English.
6 Oct 2022

English Ninjas ücretsiz mi? ›

İlk üye olduğunuzda 5 dakikalık ücretsiz konuşma süresi veren English Ninjas'ta günlük 10, 20 veya 30 dakikalık konuşma paketlerini yıllık olarak satın almak mümkün. Paket ücretleri aylık 130 TL + KDV, 240 TL + KDV ve 360TL + KDV olarak değişiyor ve 'webrazzi' koduyla yüzde 50 indirimli abone olabiliyorsunuz.

Cambly İngilizce öğretiyor mu? ›

Cambly Hakkında

Cambly, kullanıcıların İngilizce öğrenmesini sağlayan ve ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından dersler sunan bir dil uygulamasıdır.

English Class 101 ücretli mi? ›

Fakat ücret olarak çok daha uygun premium aylık 10 dolar.

YouTube'dan ingilizce öğrenilir mi? ›

YouTube'da İngilizce öğrenmenin en faydalı taraflarından biri, derslerin çoğu kısa olsa da kolay anlaşılır halde sunulmuş pek çok bilgi içermeleri. Konsantrasyonunu ve odağını kaybetmene imkan yok. Kendini günde bir kısa derse kaptırarak İngilizce konuşma kabiliyetindeki farkı çok geçmeden göreceksin.

FluentU ne kadar? ›

Fiyatı: Ücretsiz 15 günlük deneme, sınırsız özellikler için 15$'dan 30$'a kadar değişiyor. FluentU, gerçek dünyadan videolar çeken ve bunları kişiselleştirilmiş dil öğrenme derslerine dönüştüren çevrimiçi dil öğrenimi için yoğun pratik sunan bir platformdur.

› ... › Open English Reviews ›

The company was founded in 2007 to reinvent the way to teach English, while meeting needs of today's busy professionals. The online school offers personaliz...
Simple application process with short recorded interview and no teaching demo; Options to teach adults or children. Cons: Below average pay; Potentially slow re...

Ücretsiz ingilizce nasıl öğrenilir? ›

İngilizce nasıl öğrenebilirim, diyorsan İngilizce eğitim veren ücretsiz online eğitim siteleri rehberimizde.
...
 1. BBC Learning English. ...
 2. British Council. ...
 3. 3. Vocabulary. ...
 4. Duolingo. ...
 5. EnglishGrammer. ...
 6. EnglishClub. ...
 7. 7. Livemocha. ...
 8. 8. Exam English.
6 Oct 2022

BBC Learning English ne işe yarar? ›

BBC Learning English

İngilizce öğrenenler için olan bu site ise daha anlaşılır ve VOA'nın sitesine göre aradığını bulmak daha kolay ancak daha az içeriğe sahip. Farklı seviyelere göre dersler var. Ayrıca kültür, dil, günlük haberler ve İngilizce hakkında seçme programlar mevcut.

High Intermediate Hangi seviye? ›

Upper Intermediate Hangi seviye? Orta seviyenin son seviyesi olan B2 seviyesinde öğrencilerimiz, günlük hayatta ihtiyaç duyacakları İngilizceyi tam olarak öğrenmiş olur. Akıllarından geçen her şeyi İngilizce söyleyebilir, farklı aksanları anlayabilir, İngilizce bir metini okuyup anlayabilir ve çeviri yapabilir.

Duolingo ile dil öğrenilir mi? ›

Duolingo, çeşitli diller için temel bir bilgi düzeyi geliştirmenize yardımcı olabilir, ancak ne öğrettiği ve size ne kadar meydan okuduğu konusunda sınırlıdır. Hedeflerinize ve önceki deneyimlerinize bağlı olarak, bir dil öğrenme programında ne kadar okuma, yazma, dinleme ve konuşma yaptığınızı bilmek isteyeceksiniz.

Busuu nasıl ücretsiz kullanılır? ›

Busuu'nun büyük bir bölümü tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Busuu'daki dil kurslarına erişebilmek için ücretsiz bir hesap açmanız gerekmektedir. Premium üyelik satın alma seçeneğiniz daima bulunmaktadır.

Cambly yerine ne kullanabilirim? ›

Seçtiğiniz dili oyunlaştırma mantığı çerçevesinde kullanıcısına öğreten Memrise, yararlı olduğu kadar eğlenceli de bir uygulama, Memrise uygulamasını Android için burdan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.
 • Memrise. ...
 • ATiStudiosApps. ...
 • Quizlet. ...
 • Voscreen. ...
 • Cambly ile İngilizce Öğren. ...
 • English Ninjas Türkiye. ...
 • Speaky.
27 Jul 2017

VOA Learning English ücretsiz mi? ›

amerikanın tarihi, günlük haberler ve makaleler okuyup dinleyebildiğiniz ücretsiz bir hizmet.

Ingilizce öğrenmek için nereden başlamalıyım? ›

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı?
 1. Tanışma Diyaloglarını Öğrenin. ...
 2. Ay ve Gün Adlarını Öğrenin. ...
 3. Sayıları Öğrenin. ...
 4. Şahıs ve İyelik Zamirleri Konusunu Çalışın. ...
 5. İngilizce Cümle Yapısı Şeklini ve Nasıl Cümle Kuracağınızı Öğrenin. ...
 6. İngilizcede Yer Alan Temel Zamanları Öğrenin.

YouTube'dan ingilizce öğrenilir mi? ›

YouTube'da İngilizce öğrenmenin en faydalı taraflarından biri, derslerin çoğu kısa olsa da kolay anlaşılır halde sunulmuş pek çok bilgi içermeleri. Konsantrasyonunu ve odağını kaybetmene imkan yok. Kendini günde bir kısa derse kaptırarak İngilizce konuşma kabiliyetindeki farkı çok geçmeden göreceksin.

A1 İngilizce kaç ayda öğrenilir? ›

Sıfırdan bu aşamaya yoğun bir eğitimle 60-64 hafta gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. A1 seviyesinden bu seviyeyi tamamlamak 50-52 hafta arası sürer. A2 seviyesinden bu seviyeyi tamamlamak 40-48 hafta arası sürecektir. B1 seviyesinden bu seviyeyi tamamlamak 30-36 hafta arası sürer.

A1 mi daha iyi C1 mi? ›

Bunlar: temel başlangıç düzeyi –beginner (A1), temel üstü düzey- elementary (A2), orta düzey – pre intermediate (B1), orta üstü düzey – intermediate (B2), ileri düzeye başlangıç – upper intermediate (C1) ve ileri düzeydir – advanced(C2).

İngilizce a 1 ne demek? ›

A1 – Beginner: Başlangıç seviyesi İngilizceye sahip öğrencilerimizin yer alacağı kısımdır. Bu seviyenin tamamlanması sonucu basit seviyede sohbetlere katılabilir, az sayıda kelime hazinesine sahip olabilir ve gündelik ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

› learningenglish › oromo › hygiene ›

Courses We have a number of courses for learners at all levels from lower intermediate to high intermediate and beyond. Each course is broken up into weekly uni...
Learn how to speak English with the BBC. Every day we have a new video to help you learn the English language. We also produce regular 'extra' videos ac...
Learn how to speak English with the BBC. Every day we have a new video to help you learn the English language. We also produce regular 'extra' videos ac...

Videos

1. KENDİ BAŞIMA İNGİLİZCEYİ NASIL ÖĞRENDİM ? ÇOK KOLAY
(Melisa Özsarı)
2. 17 günlük tam kapanmada sizi yazılımcı yapacak 5 site!
(ShiftDelete.Net)
3. Online Eğitim Siteleri  -Hemen Her Şeyi Öğrenebileceğimiz Eğitimler -  (Evde Verimli Zaman Geçirmek)
(Sercan Solmaz)
4. Ücretsiz İNGİLİZCE Eğitimi Veren 3 YENİ Web Sitesi ! #Evdekal #EvdeHayatVar
(Koray Efe Yağmur)
5. Tek Başıma NASIL İNGİLİZCE ÖĞRENDİM ???
(Enes ve Michelle)
6. İNGİLİZCENİ GELİŞTİRMEK İÇİN MÜKEMMEL UYGULAMA !
(Oguzhan Kibar)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Frankie Dare

Last Updated: 11/05/2023

Views: 6051

Rating: 4.2 / 5 (73 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Frankie Dare

Birthday: 2000-01-27

Address: Suite 313 45115 Caridad Freeway, Port Barabaraville, MS 66713

Phone: +3769542039359

Job: Sales Manager

Hobby: Baton twirling, Stand-up comedy, Leather crafting, Rugby, tabletop games, Jigsaw puzzles, Air sports

Introduction: My name is Frankie Dare, I am a funny, beautiful, proud, fair, pleasant, cheerful, enthusiastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.